79-річна жінка мала діабет. Сама вона з Сумської області, але проживала в Сумах у доньки. Увечері 20 квітня її забрала швидка допомога – в неї була висока температура тіла, а також високий рівень цукру в крові, повідомили у поліції.

Актуально Смертність від коронавірусу серед літніх людей перевищує 5%, – МОЗ

Швидку для хворої матері, що приїхала з іншого міста, викликала донька. Жінка скаржилася на ускладнене дихання, температуру та підвищений рівень цукру в крові. Фельдшер одразу вирішив, що її потрібно госпіталізувати.

Бригада медиків "швидкої", яка прибула на виклик, намагалася її врятувати, але її стан не покращувався. Окрім того спроби передати немічну жінку на лікування до кількох лікарняних закладів обласного центру виявилися безуспішними – людину з високою температурою медичні установи приймати не хотіли.

Лише після дзвінка фельдшера бригади "швидкої" до поліції, жінку взяли до приймального відділення Сумської обласної клінічної лікарні, де вона й померла.

Як відреагували правоохоронці

  • 79-річну жінку вже поховали. За фактом неналежного виконання обов’язків медпрацівниками поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 140 "Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником" Кримінального кодексу України.
  • Той факт, що жінку 4 години возили між лікарнями, підтвердився.
  • В медзакладах, що відмовили в госпіталізації пацієнтки, призначили службові перевірки.

Винним загрожує:

  • позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років;
  • виправні роботи на строк до двох років;
  • обмеження волі на строк до двох років;
  • позбавлення волі на той самий строк.

Зверніть увагу! Станом на 22 квітня в Україні підтверджено 6 592 випадки COVID-19. 174 людини, на жаль, померли. Водночас загалом одужали вже 424 пацієнти.


Як не захворіти на коронавірус / Інфографіка 24 Каналу