Вчені з Університету Джорджії вперше довели, що тканини й функції мозку після важких травм можна відновити. Науковці створили гідрогель, який працює немов клей.

До теми Назвали напої, які погіршують пам'ять

Вчені застосували цей гідрогель на щурах з важкими черепно-мозковими травмами. Він захистив тканину мозку від руйнування й продемонстрував здатність функціонального відновлення нервової системи. Розробники назвали свій винахід "клеєм для мозку".

Дане дослідження готувалося близько п'яти років. Прочитавши його результати, ви повинні повірити, що у людей з важкими ЧМТ з'явилася надія,
​– заявив співавтор роботи Черльз Латчуман.

Як працює клей для мозку

У гідрогелі є структури, які зв'язуються з основним фактором росту фібробластів і нейротрофічним фактором мозку. Ці 2 захисних білкових фактори підвищують виживаність і ріст клітин мозку після важких черепно-мозкових травм.

Раніше вчені вже виявили, що гідрогель захищає тканини мозку від серйозних ушкоджень. Але тепер дослідники удосконалили ліки, аби пришвидшити регенерацію і функціональну активність клітин мозку.

Результати дослідження

  • Результат був очевидним вже через 10 тижнів.
  • Вчені зафіксували відновлення серйозних пошкоджень тканини мозку.
  • Загоєння у тварин, на яких використали гідрогель, відбувалося набагато швидше, ніж у тварин без використання гідрогелю.