Про це повідомляє Укрінформ.

Читайте також: У Раді знову надумали звільнити Уляну Супрун

Близько 200 студентів проводять акцію на площі Конституції біля парламенту, імпровізуючи поховальну процесію. Вони одягнуті у довгі чорні плащі, у руках тримають чорні парасольки та таблички з написами: "Вища медична освіта", "Автономія вузів", "Охорона здоров'я". Таблички перев'язані чорними стрічками, поряд – лампадки та червоні гвоздики,
– пишуть у виданні.

Головна вимога студентів-медиків – поновити екс-ректора Катерину Амосову на посаді. Також мітингувальники вимагають скасувати перевірки вищого навчального закладу. Додамо, що наприкінці лютого студенти НМУ теж виходили на мітинг, щоправда під стінами свого вишу та з іншою вимогою – звільнити ректорку-корупціонерку.

Чому звільнили Катерину Амосову? Її відсторонили від посади, бо університет не уклав договір із центром тестування і зірвав іспит "КРОК" – аналог ЗНО для медиків. Окрім цього, через фінансові порушення в університеті, тільки офіційно встановили збитків на 3,5 мільйона гривень. Насправді, сума значно більша. За словами експерта інформаційно-аналітичного центру "Логос" Олега Яценка, тією ж перевіркою встановлено різного роду зловживань Амосовою на 73 мільйони гривень.

Нагадаємо, 2 квітня Міністерство охорони здоров'я видало наказ звільнити ректора Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову. Слід зазначити, що раніше комісія МОЗ визнала роботу ректора НМУ у 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати контракт із чинним ректором.