Про це розповів професор університету Дюссельдорфа Дітер Вілльболд, передає "РИА Новости".
Читайте також: "Чума XXI століття": чому науковці так і не знайшли ліки від хвороби Альцгеймера
За його словами, науковці, зокрема, розпочали всебічне вивчення процесу формування бета-амілоїду, з'ясувавши, з яких "цеглинок" збираються бляшки та як вони знаходять здатність до самокопіювання.
"Ми виявили, що нитки бета-амілоїду є схожими за структурою на "стопки" з переплетених між собою білкових ниток, що нагадують за формою з'єднані букви L і S. Поки ми не знаємо, як їх точно влаштовано, але вже зараз можна сказати, що ці структури є вкрай небезпечними для нервових клітин. Вони можуть копіювати себе та розмножуватися, подібно до пріонів, "заразних" білків, що викликають коров'ячий сказ", – зауважив він.
Водночас професор додає, що ці "стопки" є асиметричними – всі їхні шари з'єднуються далеко не завжди лише з нижнім або верхнім "сусідом", а іще з тими молекулами, що стоять вище або нижче.
Через це, продовжує вчений, у кожного такого листа – горбиста, складна структура, що особливим чином впливає на те, як до них приєднуються нові "цеглинки" бета-амілоїду.
Вивчення цих ланцюжків "будблоків" дозволило зробити кілька дуже цікавих і не зовсім очевидних висновків, що потенційно пояснюють, чому більшість препаратів, націлених на нейтралізацію "готових" клубків амілоїду, не витримують клінічних випробувань. До прикладу, поодинокі "цеглинки" бета-амілоїду виявилися відносно нешкідливими: вони не мають токсичні властивості та не є здатними вбивати нервові клітини навіть у дуже великих концентраціях. Вони стають небезпечними тільки після того, як ці обрізки об'єднаються у більш складні структури, що складаються з шести та більше ланок. Тоді подібні "будблоки" отримують здатність самокопіюватися та накопичуватись усередині клітин мозку,
– констатує Вілльболд.
Структура ниток бета-амілоїду
Нагадаємо, нещодавно з’явилась інформація, що група науковців з Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса розробила препарат від хвороби Альцгеймера. А зробили науковці таке відкриття після того, як зуміли визначити місце зв'язування бляшок бета-амілоїду з його рецептором.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.