Ефективність вакцини потрібно оцінювати вже на фінальних стадіях. Про це в ефірі 24 каналу повідомила народна депутатка фракції "Голос" Ольга Стефанишина.
Актуально У фармкомпанії "Лекхім" не було конкурентів на постачання COVID-вакцини в Україну
Степанов провалив вакцинацію
За її словами, наразі є тільки проміжні оцінки щодо вакцинації. Також великим питанням залишається, коли ж Україна отримає свою дозу.
Пан Степанов і міністерство охорони здоров’я повністю провалили підготовку до процесу вакцинації та власне вакцинацію,
– зазначила Стефанишина.
Вона відзначила, що наразі люди щеплюються у майже 50 країнах світу. Водночас Україна навіть не знає, коли доставлять вакцину і якою вона буде.
Вакцини – безпечні
Нардепка зауважила, що всі вакцини, які зараз досліджують у світі і перебувають на фінальних стадіях випробувань, довели свою безпеку.
Чи повернуть гроші за вакцину
Процес закупівлі вакцини, як відзначила Стефанишина, викликає багато запитань, оскільки саме між китайським виробником і Україною є фірма-прокладка, яка є ексклюзивним постачальником цієї вакцини. Тому не можна знати навіть реальну її ціну, вона може бути в рази меншою.
Виробництво вакцини в Україні
Виробництво вакцини в Україні потребує багато фінансових ресурсів і часу, а в Україні його немає.
Звичайно, це дуже добре, якщо українська компанія колись зможе виробляти вакцину. Але наша задача, перш за все, подолати COVID-19,
– сказала народна депутатка.
Вон також додала: "Підприємство "Медзакупівлі України", яке відповідає за перемовини, дало декілька варіантів закупівлі вакцини для міністерства охорони здоров'я. Ба більше, Степанов почав заважати цим перемовинам і в наказовому порядку змусив все погоджувати з ним".
Вакцинація в Україні: що відомо
- Комітет Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування 6 грудня 2020 року рекомендував парламенту ухвалити проєкт постанови "Про Національний план вакцинації населення України проти COVID-19".
- Міністерство охорони здоров'я запропонувало затвердити Національний план на рівні наказу МОЗ, а не Кабінету Міністрів.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 18 грудня зауважив, що основною метою Національного плану вакцинації від коронавірусу є щеплення 50% населення, тобто майже 21 мільйона людей.