Наразі ситуація в державі це дозволяє. Про це під час традиційного брифінгу МОЗ повідомив його очільник Максим Степанов, передає 24 канал.

До теми Повний локдаун має бути крайнім заходом, – ВООЗ

Стратегія адаптивного карантину, коли ми вводимо поступово обмеження, є абсолютно правильною,
– вважає він.

Так, Степанов порівняв ситуацію в Україні з тим, що зараз коїться в країнах Європи. Він наголосив: сплеск захворюваності відбувається по всіх європейських країнах.

"Наприклад, за минулу добу у Франції кількість нових хворих складає 47 637 людей, в Італії – 26 831, Польща – 20 156, Німеччина 18 732.Ви бачите, що по всіх європейських країнах зростає захворюваність. У всіх без виключень європейських країнах медична система працює на межі, у всіх країнах вводять обмежувальні заходи", – зауважив міністр.

Він також на прикладі Франції пояснив: країна пішла на повторний локдаун, аби перервати ланцюжок зараження та аби навантаження витримала медична система.

З різних чинників, зокрема, економічних, повного локдауну ми маємо якомога довше уникати. Дуже важливо дотримуватись правил і це стосується кожного громадянина. Це наша життєва необхідність,
– висловився про ситуацію в Україні Степанов.

Зауважимо, що в Україні, попри зростання кількості хворих на COVID-19, повний локдаун вводити поки не збираються. Більш жорсткі обмеження можуть запровадити, якщо добовий приріст хворих сягне 15 тисяч. Про це раніше сказав заступник глави МОЗ Віктор Ляшко.


Адаптивний карантин: нові обмеження / Інфографіка 24 каналу

Яка ситуація з коронавірусом в Україні?

В Україні станом на 30 жовтня на COVID-19 захворіли вже 378 729 людей, помер від його ускладнень 7 041 хворий, а одужали 155 026. За попередню добу був зафіксований найвищий за час пандемії добовий приріст хворих в Україні – 8 312.