Інформацію про виплати березневих надбавок лікарям озвучив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час наради в Президента України Володимира Зеленського. Відповідна інформація оприлюднена на сайті Офісу Президента.

До слова Заробітна плата лікарів: Степанов розповів скільки мають отримувати медики

При цьому, за словами Чернишова, три області, які поки так і не виплатити обіцяних надбавок, вирішать це питання найближчими днями. В яких саме областях виникли затримки – не вказано.

Водночас деякі регіони вже почали виплати надбавок за квітень, і до кінця тижня Кабінет Міністрів очікує значного збільшення кількості укладених угод з Національною службою здоров’я, що необхідно для здійснення цих виплат.

Цікаво Жоден не звільнився, – український лікар розповів про зарплати колег в Італії під час епідемії

Що про доплати в 300% говорив очільник МОЗ Максим Стпанов

До цього Максимо Степанов на такій же нараді в Президента відповів на питання про те, чи повинен отримувати доплату той медик, який не працює з хворими на коронавірус постійно, але залучається до такої роботи.

"Персональний склад тих, хто працює з коронавірусом, визначає конкретний головний лікар. Він же безпосередньо й отримує кошти за лікування хворих на коронавірус, де враховані 300% доплати працівникам", – зазначив Степанов.

За його словами, вже сам головний лікар визначатиме, якому медичному працівнику що платити. Зокрема, це може стосуватися й медиків, які не входять до штабу медзакладу – для цього є необхідні механізми виплат.

Що відомо про коронавірус в Україні? Станом на 19 травня в Україні зафіксовано 18 876 випадків зараження коронавірусом. За попередню добу – 260 нових інфікованих. Серед хворих – 24 дітей і 46 медпрацівників. Найбільші кількості інфікованих були виявлені у місті Києві (+38), Львівській області (+32), Чернівецькій області (+29), Харківській області (+27).

За добу одужали 356 пацієнтів. Загальна кількість тих, кому вдалося подолати хворобу, сягає 5 632.

На жаль, зафіксовано 15 нових летальних випадків. З початку епідемії від ускладнень, викликаних коронавірусом, померли 548 людей.