Вчені показали копію його запису, датовану квітнем 1764 року. Сторер написав молитву через кілька тижнів після того, як домовився про щеплення для своїх дітей.

До теми Деякі COVID-вакцини захищають чоловіків краще, ніж жінок

Також преподобний хвалить відкриття засобів, використаних в кінці 18 століття для лікування хвороби.

Благословенне твоє ім'я за будь-які відкриття, які були зроблені для пом'якшення гостроти смути. Даруй своє благословення на використані засоби,
– писав він.

Три тижні потому Сторер подякував Богу "за його велику милість до мене в зціленні моїх дорогих дітей та інших членів моєї сім'ї від віспи".


Записи Бенезера Сторера / Фото MedicalXpress


Записи Бенезера Сторера / Фото MedicalXpress

Дослідники, які оприлюднили записи Сторера, здивувалось тому, як людство мало змінилось з від тих часів.

Що відомо про спалах віспи у Бостоні

У квітні 1721 року англійський корабель HMS Seahorse привіз віспу в Бостон й хвороба скосила з ніг пів міста. Тоді населення Бостону становило 11 тисяч. 850 інфікованих померли.

Попередні спалахи, також завезені з Європи, винищували корінних американців у 1600-х роках. І тепер знайдені записи допомагають зрозуміти, як колоністи намагались боротися з пандемією.

Дослідники пригадують такі ключові моменти історії:

  • Перша у світі правильна вакцинація від віспи сталася у 1796 році, коли англійський сільський лікар Едвард Дженнер зробив щеплення від віспи 8-річному хлопчикові.
  • До цього лікарі використовували так звані варіоляцїі – вводили сліди вірусу віспи в шкіру. Різновиди такої процедури практикувалися в Азії з давніх часів.
  • Натомість Дженнер почав використовувати менш смертоносний штам вірусу, який вражає корів. І це було величезним науковим досягненням.
  • Преподобний Коттон Мезер, один з найвпливовіших міністрів того часу, активно просував вакцинацію. Але багато колоністів негативно ставились до щеплень, а в листопаді 1721 року хтось навіть кинув у вікно міністра вибуховий пристрій. На щастя, він не вибухнув. Але до нього була прикріплена записка: "Коттон Мазер, ти собака, чорт тебе забирай! Я зроблю тобі щеплення від віспи!".

Історики підкреслили, що паралелі, які можна привести з пандемією коронавірусу COVID-19, "просто неймовірні".