Про який грибок мова

Патоген Candida auris вперше виявили у 2009 році. Протягом декількох років він виявляв дуже високу стійкість до наявних протигрибкових препаратів. Тепер вчені зафіксували кілька повністю резистентних випадків Candida auris у 5 пацієнтів в різних містах США.

До теми Вперше у світі: у Китаї людина заразилась пташиним грипом H10N3

Існує всього три класи протигрибкових препаратів:

  • азоли,
  • поліени;
  • ехінокандіни.

До перших двох стійкість для більшості C. auris становить 85% і 35% відповідно. Тим часом приблизно 99% C. auris чутливим до ехінокандінов, тому досі вони залишалися терапією першої черги.

Резистентність до грибка

Тепер вчені зіткнулися з повністю резистентними C. auris у 5 пацієнтів в медичних установах Вашингтона і Техасу. Однак, на думку вчених, таких клінічних випадків більше.

Найбільш тривожно, що ні один з пацієнтів не лікувався протигрибковими препаратами до постановки діагнозу. Це означає, що C. auris вже був резистентним,
– зазначили автори.

Candida auris є смертельним

Впродовж місяця після виявлення C. auris смертність склала 30%, проте поки вчені не можуть точно стверджувати, що її спровокував грибок.

Всі пацієнти були в тяжкому стані і однозначно встановити причину не можна.

Поки єдиний спосіб стримувати резистентний патоген – рання діагностика. Це особливо важливо в умовах поточної пандемії COVID-19, коли фокус уваги зміщений на інші проблеми.