У США зросла кількість дітей із запальним синдромом

Мультисистемний запальний синдром найчастіше з'являється через 4 – 6 тижнів після інфікування COVID-19. Зростання захворюваності в США реєструють після сплеску штаму коронавірусу Дельта цього літа.

До теми Європейський регулятор підтвердив нові побічні ефекти від вакцин Johnson & Johnso та AstraZeneca

Мультисистемний запальний синдром – що це?
Мультисистемний запальний синдром (MIS-C) – це рідкісний стан, при якому різні уражаються частини тіла, зокрема серце, легені, нирки, мозок, і шкіру. Також можуть розвиватись запалення очей або органів шлунково-кишкового тракту.

Синдром може викликати важкі стани у дітей і виявитися потенційно смертельним. Однак, за даними CDC, більшість дітей, у яких діагностували MIS-C, одужують після лікування.

Сплеск MIS-C у США

Наразі у США зареєстрували 46 підтверджених випадків смерті від MIS-C і 5 217 підтверджених випадків захворюваності MIS-C.

При цьому близько 61% зареєстрованих випадків захворювання відбулися у дітей латиноамериканського походження або чорношкірих. Також наголошується, що найчастіше із захворюванням стикаються діти віком від 6 до 11 років.

Крім того, багато педіатричних лікарень в США повідомили про сплеск MIS-C в останні місяці.

Яка ситуація з коронавірусом у США?

Станом на 9 жовтня в Штатах офіційно зареєстрували понад 44 мільйони випадків інфікування SARS-CoV-2. Померли від ускладнень коронавірусу щонайменше 712 тисяч американців. Попри високі темпи вакцинації, хорошу забезпеченість вакцинами, в США спостерігають зростання кількості випадків інфікувань. Причиною погіршення ситуації частково вважають циркуляцію штаму Дельта, патогенність якого в десятки рази вища, ніж початкова версія COVID-19.