Бустерні щеплення у США

Це пов'язано з планами щодо боротьби з новим штамом коронавірусу Омікрон. Адміністрація Байдена вважає, що використання бустерних уколів найефективніший засіб боротьби з COVID-19 цієї зими.

Цікаво Як міг з'явитися новий штам коронавірусу Омікрон: експерти назвали версії

Медичні експерти кажуть, що бустери забезпечують покращений і триваліший захист від COVID-19, зокрема від нових варіантів. Однак, як вже існуючі препарати впливають на новий штам Омікрон – поки невідомо. У ЄС повідомили, що все ж вони, ймовірно, певний рівень захисту таки нададуть.

Наразі приблизно 100 мільйонів американців мають право на бустери, відповідно до поточної політики США. Зараз майже 42 мільйонів американців отримали ревакцинацію. Приблизно половина з них – люди похилого віку.

План Байдена

За словами президента США, майбутня стратегія боротиметься з вірусом "не за допомогою обмежень або заборон, а за допомогою більш поширених вакцинацій, бустерів, тестування".

План включає вимогу до приватних страховиків покривати вартість тестів на COVID-19 вдома та посилити вимоги до тестування для людей, які в'їжджають до США, незалежно від їхнього статусу щеплення.

Що таке бустерна вакцинація

Бустерну дозу можуть потребувати всі люди, які пройшли вакцинацію, у яких після певного часу знизиться імунна відповідь до коронавірусу. Її вводять через пів року після вакцинації, тоді як додаткову дозу – через 28 днів.


Чому важливо вакцинуватись / Інфографіка 24 каналу