"Змішуй і поєднуй"

Це дозволить забезпечити більшу гнучкість для лікарів та працівників, які вакцинують населення. Тож 15 жовтня група експертів показала результати дослідження експертного комітету при FDA.

Увага Вузли на щитоподібній залозі: чому виникають й чим загрожують

Згідно з результатами дослідження "Mix and match" ("Змішуй і поєднуй"), у тих, хто зробив перше щеплення препаратом Johnson & Johnson і ревакцинувався Moderna, – рівень антитіл виріс в 76 разів за 15 днів.

Тоді як бустерний укол вакциною Johnson & Johnson дозволяв збільшити кількість антитіл лише в 4 рази.

Укол Pfizer теж виявився ефективнішим, ніж ревакцинація першим препаратом, зазначили вчені.

Разом з тим, уряд, найімовірніше, не рекомендуватиме змішувати вакцини та наголошуватиме, що краще використовувати як "бустер" такий же препарат. Однак постачальникам вакцин дозволять на власний розсуд пропонувати інший бренд, зауважили у повідомленні.

Також ЗМІ повідомляють, якщо таке рішення все ж приймуть, потрібно буде внести зміни в правила етикеток для вакцин від COVID-19.

Кому потрібна третя доза вакцини у США

  • Третю дозу вакцини рекомендують людям з помірно ослабленим імунітетом і імунодефіцитом, тим, які мають хронічні захворювання або недавно перенесли операцію.
  • У таких людей звичайна вакцинація однієї/двома дозами не дає потрібної імунної реакції і не забезпечує надійний захист від коронавірусу.