Професійні кардіологічні товариства рекомендують уникати напоїв з кофеїном, щоб знизити ризик розвитку порушень серцевого ритму. Докази, які підкріплюють цю пораду, засновані переважно на невеликому дослідженні 1980 років. Новіші дослідження зазвичай показували, що у людей, які п'ють каву, ймовірність тахіаритмії (порушення ритму з частим серцебиттям) не збільшена.
Також на тему: Як захистити серце під час спеки
Як відбувалося дослідження
Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско провели велике дослідження, щоб уточнити можливий зв'язок кави з ризиком аритмій. Вони вказують, що у каві є безліч корисних ефектів (протизапальний, зниження ризику розвитку раку та діабету). Більш того, вони особливо виражені при вживанні кави з кофеїном. Люди, які від нього відмовляються отримують менше корисних речовин.
Для дослідження вчені проаналізували дані понад 386 тисяч людей, інформацію про яких зібрав британський Біобанк. Під час спостереження протягом 4 – 5 років аритмії розвинулися приблизно у 17 тисяч з них. Всі учасники детально розповіли, як часто вони вживають каву.
Кава не викликає аритмію
Вчені не виявили зв'язку між режимом вживання кави та ризиком аритмій в учасників. Більш того, дослідження показало, що щоденне вживання кави було пов'язано зі зниженням ризику аритмій на 3%.
У своєму дослідженні автори також враховували генетичні фактори, які можуть впливати на те, як переносять кофеїн різні люди.
Більшість людей, навіть ті, у кого є аритмії, можуть випити чашку кави. А деяким з них кофеїн кави може допомогти знизити ризик аритмій,
– зазначили науковці.