Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду. За його словами, тепер поранені військовослужбовці зможуть отримати направлення на лікування або реабілітацію в медичному закладі за кордоном без затримок, черг та бюрократичних перепон.
Також на тему В Україні хочуть переглянути перелік безкоштовних медичних послуг
Спрощення лікування за кордоном для ветеранів
Денис Шмигаль
“Направлення вони зможуть отримати в тому медзакладі, де проходять лікування чи реабілітацію. Без затягування, без черг, без бюрократії”.
Уряд планує реформувати медико-соціальні та військово-лікарські комісії і відмовитися від механізму, що передбачає збір консиліуму військово-медичних закладів, які раніше визначали потребу поранених у лікуванні за кордоном. Тепер це право належатиме лише лікарю, який надає медичну допомогу пораненим.
Ветеран та адвокат Масі Найєм додав, що у Міністерстві охорони здоров’я України підтвердили – усе й навіть транспортування оплачує країна, яка приймає військового на лікування.
Якщо ви припускаєте, що вам потрібне таке лікування, звертайтеся саме до лікаря. При цьому неважливо, у якій ви лікарні, – цивільній чи відомчій,
– сказав адвокат.
Денис Шмигаль підкреслив, що ветеранська політика має важливе значення для уряду. Кабінет міністрів веде роботу над стратегіями розвитку ветеранської політики, яка передбачає шість основних напрямків діяльності: забезпечення економічної свободи, надання житла, соціальна допомога та адаптація, доступ до освіти, медична допомога та належна інформаційна політика.