Чому через антидепресантів повніють, досі не відомо. Відомо, що деякі препарати з більшою ймовірністю призводять до набору ваги, ніж інші.

Також на тему: 7 найбільш розповсюджених видів депресій

Від яких антидепресантів набирають вагу

  • Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), які призначають найчастіше. Вони мають мало побічних ефектів, але деякі препарати, наприклад пароксетин, можуть викликати збільшення ваги.
  • Трициклічні та тетрациклічні антидепресанти, такі як амітриптилін, іміпрамін і доксепин. Їх використовують рідше, ніж СІЗЗС, тому що у них більше побічних ефектів. Серед них закреп, сонливість, набір ваги.
  • Інгібітори моноаміноксидази, такі як фенелзин. У них багато побічних ефектів, в тому числі і збільшення ваги. Тим, хто їх приймає, доводиться уникати деяких ліків і продуктів, наприклад сирів, ковбаси, сої та іншої їжі з високим вмістом тираміну і тирозину.
  • Атипові антидепресанти - ліки, що не класифікуються в інші групи. Один з них, міртазапін, підвищує апетит і сприяє збільшенню ваги. Не всі препарати з перерахованих категорій призводять до набору ваги. Наприклад, у бупропіона, атипового антидепресанту, немає такого побічного ефекту.

Чому збільшується вага

На вагу впливають не тільки антидепресанти, але і стан людини.

Симптоми депресії у людей проявляються по-різному. Наприклад, хтось переїдає, тому набирає вагу. Комусь, навпаки, їсти не хочеться – і він худне. А потім він починає приймати антидепресанти, через це поліпшується настрій, з'являється апетит, що призводить до природного збільшення ваги.

Іноді набір кілограмів зовсім не пов'язаний з депресією або ліками. Дорослі люди, як правило, набирають вагу з віком.

У людей з депресією часто змінюється спосіб життя. Зникають сили на спорт, прогулянки, важко навіть підняти себе з ліжка. Якщо активностей стало менше, а їжі більше, то вага може зростати. Тому що людина споживає більше калорій, ніж спалює протягом дня.