Команда вчених з університетів Токіо, Ніїгата і Кюсю опублікувала результати своїх досліджень в журналі Science. Ймовірно, їхнє відкриття допоможе лікувати хвороби, пов’язані зі старінням організму.

До теми Генна терапія допомогла побороти параліч після травми хребта

Як пояснюють процес впливу на клітини

Коли клітини піддаються стресу, вони перетворюються на старіючі клітини. З віком вони накопичуються в організмі, провокуючи різні захворювання.

Вчені шукали ген, необхідний для виживання старіючої клітини, і визначили глутаміназу 1 — GLS1 — як ген, пов'язаний з метаболізмом глутаміну.

Що запропонували вчені

  • Дослідники виявили, що внутрішня частина цієї клітини підкислена через аномалію клітинних органел, через що GLS1 потрібно активно боротися з цим, щоб вижити.
  • Якщо ж ввести в організм глутамінази 1 з інгібітором (речовина, що сповільнює або зупиняє хід хімічних реакцій), то старіючі клітини в організмі відмирають.

Перспектива відкриття

Очікується, що інгібітор матиме аналогічні ефекти на людський організм, оскільки було встановлено, що GLS1 в організмі людини також стає більш активним з віком.

Крім того, інгібітор GLS1 вже використовувався в клінічних випробуваннях як кандидат для лікування раку.

У найближчі 5−10 років команда планує продовжити свої дослідження і перевести їх на практику — вони впевнені, що так можна буде лікувати деменцію та інші хвороби, пов’язані зі старінням людини.