Зокрема, лікування отримують шестеро дітей. Медики наголосили, що таку кількість хворих фіксують вперше за останні 10 років, і прогнозують, що кількість інфікованих може зрости.

Дивіться також Чи справді жирна їжа шкодить вашому здоров'ю – спойлер: це не завжди так

Імовірна причина спалаху – заражена вода

Спалах гепатиту А може бути пов'язаний із брудною водою. Більшість пацієнтів розповіли, що перед тим, як захворіти, пили воду з автоматів самообслуговування, розміщених у різних районах Вінниці.

Заступник директора Центру контролю та профілактики хвороб Олександр Загорулько підтвердив, що інформація про можливе забруднення води перевіряється.

Наразі проводять лабораторні дослідження, відбирають проби – як від хворих із підозрою, так і проби води з централізованих і децентралізованих джерел. Відбирається вода з приватних автоматів, які є у Вінниці,
– зазначив він.

Як захиститись

Медики прогнозують, що хвиля захворюваності на гепатит А може зростати. При поганому самопочутті людям слід відразу здавати аналізи та звертатись по кваліфіковану допомогу.

Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання заражених продуктів харчування та води або при безпосередньому контакті з інфікованою особою.

Аби уникнути інфікування гепатитом А, слід мити руки перед їжею, мити фрукти й овочі водою, у чистоті якої немає сумнівів. Не вживати недостатньо оброблене м'ясо, рибу, особливо морепродукти.