У відомтсві також вважають, що наразі ситуація дуже серйозна. Ба більше, цілком ймовірно, що до весни 2022 року у цьому регіоні загальна кількість смертей перевищить 2 мільйони.

Увага Уже скоро: коли може початися наступна хвиля COVID-19 в Україні

Чому кількість нових хворих росте

Так, за даними ВООЗ, трьома факторами, що сприяють зростанню числа випадків коронавірусу є:

  1. Дельта-штам;
  2. ослаблення карантинних заходів;
  3. більшість європейського населення, яке залишається невакцинованим.

Сьогодні ситуація з COVID-19 у Європі та Центральній Азії дуже серйозна. На нас чекає сувора зима, але ми не маємо залишатися без надії, тому що всі ми – уряди, органи охорони здоров'я, окремі особи – можемо вжити рішучих заходів для стабілізації пандемії,
– сказав регіональний директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге.

"Реальна загроза"

У Всесвітній організації охорони здоров'я стурбовані темпами поширення коронавірусу у 53 країнах Європи. Прогнози показують, що вони можуть зіткнутися з ще 700 тисячами смертей від пандемії коронавірусу до наступної весни, що перевищить загалом 2 мільйони.

Клюге наголосив, що кожна країна Європейського регіону ВООЗ стикається чи вже зіткнулася "з реальною загрозою відродження COVID-19".

Коронавірус у світі

Джерело: Університет Гопкінса

  • Станом на ранок 23 листопада у світі зафіксували понад 258 мільйонів хворих на коронавірус та більш ніж 5 мільйонів смертей серед пацієнтів.
  • Від початку пандемії найбільше інфікованих зареєстрували у США – понад 47,8 мільйона. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених закривають: Велика Британія, Росія, Німеччина, Туреччина та Україна.