Цю інфекцію переносять гризуни і хоч вона рідше передається між людьми, вона досить часто вражає жителів бідних сільських місцевостей, які не мають належного доступу до медицини.

Дивіться також Вчені створили універсальну протиотруту, яка діє після укусів найнебезпечніших змій

Що каже статистика

Лише після епідемії в Нігерії у 2018 році проблема вийшла на новий рівень. Всесвітня організація охорони здоров'я та уряд Нігерії почав вживати надзвичайних заходів. Водночас, це не дуже сповільнило поширення інфекції. Кількість випадків лише зростає і вийшла за межі ендемічних країн.

"Лихоманка Ласса стала одним із ключових питань у глобальній охороні здоров'я. Кілька груп працюють над необхідними діагностичними засобами та ліками, вкладаючи кошти в дослідження і розробку вакцини", – ідеться у застереженні.

Які небезпеки становить хвороба

Той факт, що точної причини зростання захворюваності наразі не встановлено, інфекція потребує подальшого вивчення, включно зі змінами клімату та популяціями гризунів-переносників.

Тож, експерти б'ють на сполох і наголошують, що цій хворобі слід приділити якомога більше уваги. Ба більше, що кількість нових випадків зараження сягнула понад 2 мільйона: від 300 000 до 500 000 із них потребують медичного втручання, а 10 000 випадків – мають летальне закінчення.