Ці люди досягли невизначуваного рівня вірусного навантаження, а отже можуть жити повноцінним життям: народжувати здорових дітей та не передавати вірус іншим, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Читайте також: Стартують перші випробування вакцини проти ВІЛ

За 4 роки кількість виявлених ВІЛ-позитивних людей, які приймають АРТ, збільшилась майже вдвічі: з 60 до 107 тисяч. При цьому ще більший відсоток з них досяг невизначуваного рівня вірусного навантаження.

Невизначуваний рівень вірусного навантаження – що це?
Це стан ВІЛ-позитивної людини, при якому кількість вірусних часток у крові є нижчим за поріг чутливості тестів до вірусу — менше 40 РНК копій в 1 мілілітрі крові. Світові дослідження довели, що невизначуваний рівень вірусного навантаження зупиняє руйнацію імунної системи людини та зараження ВІЛ, адже кількість вірусу в крові інфікованої людини є недостатньо для передачі вірусу іншій людині. Якщо невизначуваний рівень зберігатиметься протягом 6 місяців, від такої людини практично неможливо буде заразитися ВІЛ статевим шляхом.

Досягнути рівня невизначуваного вірусного навантаження або так званої формули U=U (англ. undetectable=untransmittable — не визначається = не передається) можливо лише за умови щоденного прийому АРТ. Однак АРТ-препарати не здатні вилікувати ВІЛ та вивести вірус з організму, але вони ефективно перешкоджають розмноженню вірусу.


Терапію проти ВІЛ не можна припиняти

Медики зазначають, що навіть при досягненні цього стану припиняти терапію категорично заборонено — без щоденного прийому ліків, вірус знову почне розмножуватись та здобуде стійкість до препаратів попередньої схеми лікування, які приймав пацієнт.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.