Про це повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Читайте також: Як кинути курити: 6 нестандартних способів

Зазначається, що ініціатива U-Report за підтримки UNICEF опитала українську молодь щодо куріння. У ньому взяли участь 12 276 U-репортерів віком від 14 до 34 роки.

Майже 21% опитаних зазначили, що курять. Серед опитаних віком 14–17 років тютюн уживає 14,6%, а серед тих, кому 18–19 років, – 21%,
– розповіли дослідники.

Вони зазначили, що серед тих, хто не курить цигарки, майже половина курили кальян. Звичайні сигарети пробували 44,2% опитаних некурців, зі смаковими добавками – 23,7%, а вейпи – 19,4%.

"Частка тих, хто ніколи не пробував тютюнову продукцію, незначна – лише 24,3%", – додали дослідники.

Окрім того, результати опитування показали, що 60,4% молоді бачили рекламу цигарок, попри те що реклама тютюну в Україні заборонена ще з 2012 року. У МОЗ підкреслили, що тютюнові компанії знайшли лазівки в законодавстві й використовують вітрини магазинів як рекламні щити.

До слова, раніше представниця Міністерства охорони здоров’я України Катерина Римаренко повідомила, що поширеність куріння серед підлітків в Україні знизилася майже на 40% з 2010 року. Водночас дорослих, які курять, поменшало на 20%.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.