20% опитаних відзначили, що за останні два роки загальна якість державних медичних послуг для країни покращилася, йдеться у опитуванні Соціологічної групи "Рейтинг" у травні 2019.
Читайте також: Як визначити, що ліки ефективні та безпечні: поради експерта
Чверть опитаних добре оцінили рівень як первинної, так і вторинної медицини в Україні. 30% вважають, ці рівні української медичної сфери знаходяться в задовільному стані, понад чверть — в незадовільному або жахливому. Щодо краще оцінили як зміни в якості медичних послуг, так і різні рівні медицини молоді та заможні респонденти.
Понад 70% тих, хто вже уклав угоди з сімейним лікарем, задоволені ним. Лише 12% висловили невдоволення, а 16% вагалися з оцінками.
Третина опитаних серед змін, які вони помітили після укладення контракту з сімейним терапевтом відзначили, що лікар був до них уважним і ввічливим.
18% зазначили, що було легше потрапити на прийом, 11% сказали, що побачили кращі умови прийому (ремонт, сучасне обладнання і т.п.) або ж вони отримали направлення на безкоштовні лабораторні тести.
Майже десята частина заявила, що або вони отримали безкоштовні ліки або вакцини у лікаря, або консультацію з приводу здорового способу життя і корисних звичок.
З іншого боку, 20% відзначили, що не побачили жодних змін після укладення договору (в жовтні 2018 - 25%).
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.