Про це йдеться у доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я, пише DW.

Читайте також: "Протверезіють – біда буде": росіяни панікують у соцмережах через "сухий закон"

Експерти зазначають, що чоловіки від наслідків вживання алкогольних напоїв страждають більше, ніж жінки. Так, саме на них припадає три чверті смертей через зловживання алкоголем.

У ВООЗ також попереджують про наслідки алкогольної залежності, серед яких – насильство, травми, психічні розлади і важкі захворювання. Із вживанням алкоголю експерти пов'язує з алкоголем близько 200 захворювань, у тому числі цироз печінки та деякі види раку. До того ж, вживання алкоголю сприяє розвитку таких захворювань, як туберкульоз і пневмонія.

Так, лише 2016 року на планеті зареєстрували понад 3 мільйони смертей через алкоголь. Це - близько 5,3 відсотка всіх смертей року. У той ж період 2,5 відсотка летальних випадків у світі спричинили дорожньо-транспортні пригоди, 1,8 відсотка – СНІД, а 0,8 відсотка – насильство, підрахували аналітики ВООЗ.

Загалом нині у світі вживають алкоголь 2,3 мільярда людей. Найвища кількість споживачів алкоголю спостерігається саме в Європі. Проте останніми роками кількість смертей, пов'язаних з алкоголем, скоротилася. Водночас в європейських країнах спостерігається зниження обсягів споживання алкоголю. Експерти зазначають, що менше пити алкогольні напої почали у Росії, Молдові та Білорусі.

Нагадаємо, на початку вересня Кабінет Міністрів України підвищив мінімальні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%. Так, півлітрова пляшка горілки коштуватиме 89,4 гривні.