Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. За його словами, частина українців вже вийшли на зв'язок з посольством.

Також на тему: Не сподобалася реакція: Мінськ направив ноту протесту 8 країнам через Протасевича

Лікування українців в Білорусі

Дмитро Кулеба

“26 громадян України наразі перебувають на операціях у Білорусі, ще близько, здається, 160 стоять у черзі, найближчим часом мають їхати. З 26, які у Білорусі, 10 вже на зв'язку з посольством”.

Кулеба додав, що з тих 10 громадян, із якими контактує посольство, двом допомогу вже надали. Міністр наголосив, що Україна вже багато разів довела, що не залишає своїх громадян у біді.

За його словами, саме тому Україна не відкликає посла з Білорусі, бо він займається не політичним діалогом, а він займається гуманітарними питаннями.

Чому погіршилися відносини з Білоруссю

  • Пасажирський літак Ryanair, що курсував з Афін до Вільнюса, примусово посадили в Мінську.
  • На борту перебував засновник опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич та його дівчина Софія Сапега. Їх затримали.
  • Цивілізований світ засудив такі дії, що загрожували безпеці пасажирів.
  • Від опівночі 26 травня Україна припинила пряме авіасполучення з Білоруссю. Українським авіакомпаніям та літакам заборонили польоти у її повітряному просторі.
  • Через це білоруське посольство в Україні відреагувало нотою протесту. Натомість в українському відомстві порадили апелювати до власної влади.