Як відбувалося дослідження
У новій науковій роботі автори проаналізували дані майже 17 тисяч жінок у віці старше 60 років, які брали участь у великому дослідженні жіночого здоров'я (Women's Health Study). Вони носили крокоміри, які фіксували кількість й тип ходьби, з 2011 по 2015 рік. За жінками спостерігали до кінця 2019 року.
Також на тему: Як самостійно знизити ризик деменції
Раніше інші вчені на цій же групі жінок показали, що жінки, які проходять 4400 кроків в день, живуть значно довше, ніж їхні однолітки, які проходять менше. Дистанція понад 7500 кроків в день не приносила додаткової користі учасницям.
Автори нового дослідження доповнили ці дані. Вони окремо підрахували кількість кроків, які жінки робили під час різних типів ходьби:
- ходьба короткими періодами, яка часто переривається – переважно під час рутинних справ;
- тривалих періодів безперервної ходьби, понад 10 хвилин.
Ходити на короткі дистанції теж корисно
Виявилося, що тип ходьби "короткими перебіжками" теж корисний для здоров'я. Чим більше кроків робили жінки в такому режимі, тим довше вони жили, незалежно від того, як багато кроків вони робили при більш тривалому русі.
- При коротких дистанціях користь для здоров'я росла в залежності від кількості кроків.
- Вона переставала збільшуватись після 4500 кроків.
- Кожні 1000 кроків на день були пов'язані зі зниженням ризику смерті за час дослідження на 28%.
- При безперервній ходьбі з кожними наступними 2000 кроків ризик смерті скорочувався на 32%.
Автори дослідження вказують, що літнім людям складно виконувати програми вправ. Тому багато хто з них можуть вважати більш зручним для себе просто почати більше ходити: робити більше робіт по дому і в саду, паркуватися далі від місця призначення і так далі.