Зазначається, що хворобу виявили у домашнього кота. Місцева влада закликала власників вакцинувати своїх домашніх улюбленців, аби унеможливити появу хвороби.

Карантин у селі Кам'януха

Місцева влада повідомила, що сказ у домашнього кота підтвердили результати експертизи, що зробили на базі Волинської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

У зв'язку з цим було РВА скликала засідання протиепізоотичної комісії, у ході якого затвердили відповідний план заходів, аби ліквідувати вогнище захворювання. Саме тому на території села запровадили карантин.

Територію села Кам’януха визначили неблагополучною і застосували карантинні обмеження. Разом із цим, компетентні служби контролюють епізоотичну ситуацію,
– написали в РВА.

За словами фахівців, найчастіше у дикій хворобі на сказ хворіють лисиці та вовки, а з домашніх тварин – собаки та коти. Саме тому потрібно проводити вакцинацію своїх домашніх улюбленців.

Що таке сказ?

Сказ – це інфекційне захворювання тварин і людей, спричинене нейротропним вірусом. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням функцій центральної нервової системи та завжди закінчується летально. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Зараження інших відбувається через пошкодження шкіри, слизових оболонок, внаслідок укусів чи подряпин.

Як вберегтися від сказу

  • Вірус сказу зазвичай передається через укус, подряпину або потраплянням зараженої збудником сказу слини на слизові оболонки.
  • У випадку укусу твариною, рекомендується промити рану щонайменше 15 хвилин мильною водою або дезінфекційними засобами, такими як 70% спирт або 5% розчин йоду.
  • Після можливого контакту зі хворою на сказ твариною вкрай важливо звернутися до лікаря. Сказу можна уникнути, якщо після ймовірного зараження, людина пройде курс антирабічних щеплень.