Пояснюємо, як саме сидячий спосіб життя погіршує стан вашого здоров’я, та як можна цьому запобігти.

Внаслідок тривалого сидіння збільшується навантаження на серце, головний орган, який відповідає за циркуляцію крові по всьому організму. В процес кровообігу залучені також м’язи, при довгому сидінні на одному місці м’язова тканина затерпає та перестає виконувати свої функції.

Як наслідок, знижується тонус м’язів, порушується постава, з часом можуть виникнути проблеми з опорно-руховим апаратом, зокрема розвинутись остеохондроз та остеопороз – стани, при яких щільність і якість кісткової тканини знижується.

Тривале обмеження навантаження на м'язовий апарат може стати причиною функціональних порушень та прискорити виникнення патологічних змін в організмі.

Як через сидячий спосіб життя страждає спина

Умовно, спина – це хребет та м'язи, які відповідають за фіксацію хребта. Уся ця конструкція покрита нервами, які передають імпульси з мозку до тканин і від тканин до мозку.

Якщо в роботі м'язів виникають порушення: гіпертонус чи запалення, імпульси передаються по нервах у мозок, і людина відчуває біль у спині.

Важливими в цій системі є паравертебральні м’язи, які складаються з чотирьох шарів: найглибший відповідає за стабілізацію тіл хребців. Саме ці м'язи запобігають зміщенню хребців при неправильному положенні тіла.

М'язи спини є важливими фактором правильного та повноцінного функціонування хребта. При сидячій роботі ці м’язи не отримують достатнього навантаження, а відтак слабшають і коротшають.


Як зберегти здоров'я спини / Фото Unsplash

Аби хоч якось компенсувати слабкість м'язів та забезпечити функції хребта, тіло напружує інші м'язи – поверхневі, які не пристосовані до цього, а відтак, при навантаженні, починають боліти, саме тоді людина відчуває біль в спині.

Спочатку це ниючий біль у попереку, який посилюється в кінці робочого дня, але потім він може стати причиною значно гірших ускладнень.

Позбутись болю в спині досить просто – можуть допомогти теплові процедури, масаж або ж спеціальні засоби. Одним з засобів для лікування болю є гель Вольтарен Форте.

Він містить подвійну концентрацію діючої речовини1, зменшує запалення та допомагає полегшити навіть сильний біль у суглобах, м’язах та спині2,3 аж до 12 годин4.

1.У порівнянні з препаратом Вольтарен Емульгель, емульгель для зовнішнього застосування 1%. 2.Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу. 3.Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги при остеоартрозі. (2016). 4.Predel at al, 2012 (Предел ат ал 2012).

Біль — це перший сигнал, що ваша спина потребує допомоги.

Якщо біль повертається знову й знову, не буде зайвим звернутись на консультацію до лікаря.

Що робити, аби зменшити навантаження на м'язи

Правильна постава – це умова, про яку ви повинні подбати. На робочому місці повинно бути комфортно, висота стільця та столу повинні підходити вам. Всі предмети, які ви використовуєте в роботі, повинні бути на відстані витягнутої руки, аби уникнути зайвого навантаження на спину.

До того ж важливо сидіти прямо, а ноги повинні стояти на підлозі. Якщо ви не дістаєте до підлоги, можна використовувати особливу підставку для ніг.


Не варто ігнорувати біль у спині / Фото Unsplash

Будьте фізично активними

Як ми вже казали, малорухливий спосіб життя – вірний шлях до проблем зі здоров'ям. Тому, найкраще, що ви можете зробити – це регулярно займатися спортом та робити перерви між роботою для виконання принаймні кількох вправ, аби розслабити м'язи й таким чином забезпечити їх тонус.

Попіклуйтесь про те, аби заняття спортом приносили вам задоволення, так ви зможете займатись ним регулярно. Це може бути біг, плавання, катання на велосипеді, йога. Окрім цього, чудово знімає навантаження м’язів масаж.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов'язково ознайомитися з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу. Вольтарен Форте, емульгель для зовнішнього застосування 2,32%. РП: UA/1811/01/02 від 22.02.2019. ТОВ «ГлаксоСмітКлайн Хелскер Юкрейн Т.О.В.», 02152, м. Київ пр-т П. Тичини, 1-В, тел.:(044) 585-51-85. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK. Інф. матеріали №PM-UA-VOLT-20-00019. Дата виробництва матеріалу: 05.2020.