Про це заявив лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв, передає "Обозреватель".
Читайте також: Небезпечна сибірка в Україні: симптоми, лікування та профілактика
Як підкреслює фахівець, найбільше ризикують заразитися сибірською виразкою ті, хто працює з тваринами зокрема з великою рогатою худобою.
За його словами, до групи ризику, перш за все, належать доярки, скотарі, працівники боєнь, м'ясники.
"Загалом сибірська виразка завжди вважалася особливо небезпечним захворюванням, карантинною інфекцією. Тобто, вона дійсно є схильною до загального епідемічного розповсюдження. Тому ми за цими інфекціями дуже пильно стежимо, оскільки таке може бути", – зауважив лікар.
Водночас він уточнив, що потенційний спалах сибірської виразки необхідно одразу ж брати під контроль, інакше справа може завершитися десятками, а іноді навіть сотнями хворих.
Є кілька форм сибірської виразки. Легка – шкірна форма, коли це просто виразка на місці, де зайшли ці мікроби. Але це може бути й генералізована форма, або септична форма, коли заражається кров. Це може бути і легенева форма. Тобто, видів захворювання багато, і все залежить від конкретної ситуації,
– підсумував Юрій Жигарєв.
Нагадаємо, раніше у Міністерстві охорони здоров’я повідомляли, що в Україні потенційну небезпеку у зв'язку з можливим поширенням сибірки становлять понад 13,5 тисячі місць, переважно – колишні скотомогильники у сільській місцевості. Також зазначалося, що всі сільські райони перебувають у певних ризиках щодо появи сибірки.
Що таке сибірка чи сибірська виразка? Це гостре зоонозне інфекційне захворювання, властиве тваринам, але здатне вражати і людей. Воно уражає шкіру, утворюючи специфічні карбункули (чиряк), підвищується температура та відбувається загальна інтоксикація організму.
Спори інфекції можуть зберігатися у землі до 100 років. Тваринам інфекція передається через траву, яку вони їдять. Серед людей у "зону ризику" особи, які працюють з м'ясом, тваринами або у лабораторіях. На перших стадіях захворювання можна вилікувати антибіотиками.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.