Фтизіопульмонологічні центри працюватимуть в Івано-Франківській, Львівській та Сумській областях. Про це повідомили в Центрі громадського здоров'я (ЦГЗ) МОЗ України.

Дивіться також Черговий прорив: вчені знайшли новий спосіб боротьби з раком

Надсучасне обладнання вже встановлено та використовується медичними працівниками, які пройшли тренінг із застосування систем при діагностиці туберкульозу,
– йдеться в повідомленні.

Як використовують ШІ

Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легень, що дає змогу виявити ураження з імовірністю до 100%.

Відповідне обладнання передали до Львівської та Сумської областей у співпраці ЦГЗ з МОЗ та за підтримки Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Івано-Франківська область отримала відповідне обладнання від японського виробника в рамках тристоронньої угоди з ЦГЗ та Івано-Франківським фтизіопульмонологічним центром.

Україна в зоні високого ризику

За даними ВООЗ, туберкульоз є другою за поширенням причиною смерті у світі: понад 10 мільйонів людей щороку хворіють на туберкульоз.

Наразі Україна входить до групи країн з високим рівнем захворювання на туберкульоз. Прогнозують, що повномасштабна війна може призвести до погіршення ситуації з цією патологією легень. Відтак, сучасні методи діагностики є важливими та потрібними.