В ECDC зазначили, що цей варіант поширюється швидше, ніж інші варіанти коронавірусу. А попередні дані показують на те, що він може інфікувати людей, які отримали лише одну дозу двовалентної COVID-вакцини.
До теми 5 речей, які можуть захистити нас від COVID-19
У Центрі повідомили, що Дельта-варіант, швидше за все, широко циркулюватиме впродовж літа. А особливо серед молодих людей, які не потрапляють в групи вакцинації у багатьох країнах.
У відомстві підкреслили, що наявні нині вакцини проти коронавірусу забезпечують високий захист проти варіанту Дельта та його наслідків. І вкрай важливо, щоб друга доза препарату вводилася в мінімально дозволений інтервал від першої дози, щоб пришвидшити швидкість захисту вразливих осіб.
В ECDC підрахували, що близько 30% людей старше ніж 80 років і близько 40% людей старше ніж 60 років ще не вакциновані в ЄС.
Штам Дельта: що відомо
Джерело: МОЗ України
- Загалом цей штам коронавірусу виявили вже в більш ніж 90 країнах світу. Особливо він розповсюджений в Індії, Росії, Португалії та Великій Британії.
- Згідно з даними служб громадського здоров’я Великої Британії, Дельта-штам коронавірусу в 1,6 раза більш контагіозний та у 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.
Станом на 23 червня в Україні зареєстрували 2 випадки зараження коронавірусом, викликані новим штамом Дельта.
До теми Небезпечний мутант: що відомо про штам коронавірусу "Дельта", який вже в Україні