Ім'я "женевського пацієнта" не розголошують, але відомо, що ВІЛ у нього був діагностований у 1990 році. Протягом понад 30 років він приймав антиретровірусні препарати.

Також на тему Знайшли нові ліки проти ВІЛ: наскільки вони ефективні

Шоста людина вилікувалася від ВІЛ

Але в його життя стався переломний момент – пересадка кісткового мозку. Невдовзі після операції лікарі порадили йому припинити лікування. Через 20 місяців після цього лікарі Женевського університету не виявили слідів вірусу в його організмі.

Щоправда, немає гарантій, що ВІЛ ніколи не повернеться. Медики обережні в оцінках, але у них є причина вірити в успіх. Наукові дослідження дають підстави сподіватися, що "женевський пацієнт" отримаю пожиттєву ремісію.

Науковець з французького Інституту Пастера, Асьєр Саез-Ціріон, заявив: якщо через рік в організмі не буде слідів ВІЛ, можливо, ми приблизимося до того, що колись здавалося неможливим – перемоги над цим вірусом.

Хоч пацієнт наразі не має ВІЛ, проте й надалі перебуває під пильним наглядом дослідників, аби вивчити лікування цієї хвороби.

У світі залишається ще багато роботи для боротьби з ВІЛ. Статистика Всесвітньої асоціації охорони здоров'я не залишає місця для вагань: нам потрібно об'єднати зусилля та розробити стратегію боротьби з цим недугом. Цього потребують 42 мільйони людей у всьому світі.

Кому потрібно пройти тест на ВІЛ

CDC рекомендують усім людям віком від 13 до 64 років хоча б один раз у житті пройти тестування на ВІЛ, а також радять пройти тест якнайшвидше, якщо ви відповіли ствердно на будь-яке з цих питань:

  • Ви чоловік, який займався незахищеним сексом з іншим чоловіком, ВІЛ статус якого ви не знаєте?
  • Чи були у вас статеві контакти – анальні чи вагінальні – з ВІЛ-інфікованим партнером?
  • Чи було у вас більше одного сексуального партнера з останнього тесту на ВІЛ?
  • Чи робили ви ін'єкції наркотиків і, чи користувалися загальними голками, шприцами чи іншим ін'єкційним обладнанням (наприклад, місткістю, через яку в шприц набирали наркотик) з іншими людьми?
  • Ви обмінювали секс на наркотики чи гроші?
  • Чи було у вас діагностовано інше захворювання, яке передається статевим шляхом?
  • Чи були у вас діагностовані гепатит, чи туберкульоз?
  • У вас був секс з кимось, хто міг би ствердно відповісти на будь-яке з вищеперелічених питань, або з кимось, чия сексуальна історія вам невідома?