Шкода фталатів для вагітних

Фталати – це промислові хімікати, які використовуються в розчинниках, продуктах особистої гігієни, наприклад, у косметиці та лаку для нігтів, а також у харчових упаковках.

Читайте також: Знайшли нову користь грудного вигодовування дітей

Дослідники з Національного інституту охорони здоров'я вивчили дані 6045 вагітних жінок у США, експерти виявили, що жінки з вищою концентрацією кількох метаболітів фталату в сечі з більшою ймовірністю народжують своїх дітей раніше терміну.

Передчасні пологи – одна з найменш вивчених і нерозв'язних проблем у галузі охорони здоров'я матері та дитини. Це дослідження надає переконливі докази того, що звичні хімічні речовини в нашому повсякденному житті є частиною проблеми,
– зазначила авторка дослідження Емілі Барретт.

Як зменшити вплив фталатів

Дані науковців показують, що якби жінки могли зменшити вплив фталатів, це дозволило б досягти значного прогресу в зниженні неприйнятно високих показників передчасних пологів.

Вчені радять: намагайтеся якнайчастіше їсти свіжу домашню їжу, уникайте оброблених харчових продуктів, які постачаються в пластику, і вибирайте продукти без ароматів або продукти з позначкою "без фталатів".