На сторінці Міністерства охорони здоров'я України у Facebook з'явилось відео, у якому детально пояснюють, що стається з організмом під час занурення.
Читайте також: Науковці здивували корисною властивістю пива
При зануренні у воду тиск на тіло зростає на 10 Ньютонів на квадратний сантиметр кожні 10 метрів глибини. Тобто, будь-який заповнений повітрям порожнистий орган, зокрема, легені людини будуть стискатися у міру занурення у глибину, і розширюватися при підніманні вгору.
Повітря, яким дихає нурець, на 78% складається з азоту, якщо він спливатиме занадто швидко – цей азот може вийти з розчини у легенях і утворити мікробульбашки у крові, тканинах та суглобах, викликавши декомпресійну або кесонну хворобу.
Захворювання проявляється у вигляді м'язового болю, свербіння шкіри, носових кровотеч. А у важкій формі може настати параліч ніг, ураження легень і серця. Ознаки з'являються незабаром після виходу з середовища підвищеного тиску.
Окрім того, під час різкого підйому з глибини може виникнути екзофтальм або витрішкуватість — коли очі неприродно вирячені. Аби цього не сталось, перед підйомом на поверхню дайвінгісти роблять невеличкі перерви.
Який вплив чинить тиск на організм під водою – відео
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.