Педіаторка Вікторія Кліщ розвінчала деякі міфи про підгузки, а також дала відповіді на ті питання, які турбують усіх молодих батьків.

Читайте також: Висока температура в дитини: коли варто викликати "швидку"

Чи запарюється дитина в підгузках

Ніякого спарювання при використанні якісного підгузка не відбувається, головне – вчасно змінювати його. Адже там є шар, який поглинає вологу, і сам по собі підгузок не є герметичним. Проте, звісно, є умови, при яких підгузок одягати не варто.

Коли не варто одягати підгузок:

  • Якщо в дитини температура понад 38 градусів;
  • Якщо температура повітря перевищує 25 градусів;
  • Якщо є проблеми зі шкірою в ділянці підгузка;

Багаторазові чи одноразові: які обрати

Зараз активно пропагуються багаторазові підгузки, адже вони екологічні. Проте, на жаль, їх здатність поглинати вологу – менша, і при використанні багаторазових підгузків збільшується ризик пелюшкового дерматиту.


Одноразові чи багаторазові підгузки

Тим паче, не зважаючи на прання, там можуть бути залишки калу і сечі, що збільшує ризики розвитку інфекцій сечостатевої системи. Тому якщо ви зробили вибір у бік еко-підгузків – періть їх при високих температурах.

Чи може підгузок викликати безпліддя у хлопчиків

При нормальних умовах температура у підгузку не є критичною для яєчок малюка, а сперма починає утворюватися після 10 років.

Як правильно користуватись підгузками

  • Більшість мам думає, що правильне положення члена є голівкою в верх. Фізіологічно він повинен бути розташований до низу, та й у такому положенні сеча не переливатиметься через верх підгузка.
  • Підгузки рекомендовано міняти кожні 2-4 години, по мірі наповнення.⠀
  • Якщо відбувся процес випорожнення, його потрібно чим швидше замінити.⠀
  • Для очищення шкіри використовуйте теплу воду або серветки без спирту та ароматизаторів.⠀
  • Підгузок не можна одягати на мокре і вологе тіло.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.