Деякі шахраї зламують профіль у соцмережі, знаходять інтимні фото в особистому листуванні з партнером, а потім погрожують розіслати всім знайомим та вимагають гроші. Якщо вам не підходить варіант з правоохоронними органами або це не дало потрібного результату, радимо скористатися низкою порад, які дала журналістка та сексологиня Марія Арзамасова.

Читайте також: Не соромно: через що не слід хвилюватись перед візитом гінеколога

Що робити, якщо шантажують інтимними знимками

  • Порада №1 – не панікувати. Страх заганяє в глухий кут, паралізує психіку і заважає мислити тверезо. Зрозумійте, що ви не зробили нічого жахливого або протизаконного. У цій ситуації злочинець – шантажист, а ви – жертва.
  • Ніколи не платіть гроші шантажистам. Часто справа не закінчується разовим платежем і цілком ймовірно, що вам будуть висувати нові й нові умови. Світлини все одно можуть залишатись у шахраїв, а все життя жити в страху, думаючи, викладуть ваші фото чи ні, – сумнівне задоволення. Сплачуючи злочинцям, ви фінансуєте їхню діяльність, після чого може постраждати ще хтось.⠀


Що робити, якщо шантажують інтимними фото

  • Якщо ви зробили вибір, то ваші шанси 50 на 50 – ваші фото або викладуть, або ні. Щоб пережити найгірший результат, знайдіть того, хто надасть вам підтримку, скаже потрібні слова та заспокоїть моторошні думки. Ми схильні перебільшувати свою значущість. І завжди чомусь здається, що якщо наші оголені знимки побачать однокурсники, колеги чи родичі, то світ завалиться. Але це не так. Нормальні люди взагалі ніяк не відреагують на таку розсилку, адже еротичні фото є у кожного другого. Адекватна людина поставить себе на місце жертви й зможе зрозуміти чи поспівчувати.
  • Цілком ймовірно, що нетактовні люди будуть запитувати вас, що це за фото. Треба бути готовим до таких питань, і саме тому можна навіть підготувати стандартну відповідь: "Зламали хакери, шантажували грошима, а я відмовилася (відмовився) платити. Пробачте за незручності, проте це не моя провина".

І головне зрозумійте, що за кілька днів про цю історію забудуть, як і забували безліч таких історій про кінозірок.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.