Про це пише дитячий лікар Євген Комаровський на особистому сайті.
Читайте також: Який крем захистить дитину від морозу і вітру
Для вирішення цієї ситуації є 2 варіанти дій.
У першому ви можете взяти із собою той предмет, який примерз – лижна палиця, сокира, санки – додому. Під впливом теплого повітря, можна почекати або застосувати фен, або ж теплу воду і тоді предмет сам від’єднається від язика чи губ.
Що робити, якщо у дитини язик примерз до металу
Якщо принести додому предмет не можна, а це буває, коли язик чи губи дитини примерзли до паркану чи автомобіля, потрібно бігти у найближче приміщення по теплу воду. Підігріту воду потрібно лити на метал або ж набрати рідини у пакет та прикласти до язика і предмета.
Але якщо язик дитини примерз до металу, а поруч лише природа, тоді потрібно діяти по-іншому. Комаровський радить розташувати свої долоні якомога ближче до язика дитини (по обидва боки) і відігрівати диханням.
Ще один спосіб допомогти малюку – помочитися в пакет і прикласти це до язика. Якщо немає пакета, то можна використати гумові рукавиці або ж презервативи.
Щодо загоєння ран на язику та зубах, то спеціального засобу немає. Можна обробити рану хлоргексидином або ж мірамістином. А потім справа за імунітетом. Також краще уникати вживання всередину кислого, гострого, гарячого і дуже холодного.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.