Біль у м'язах може бути не лише через переохолодження, а й через сон у незручному положенні, тривалу роботу за комп'ютером або фізичне навантаження, розповідає лікар ортопед-травматолог Артур Красненко.

Читайте також: Як правильно робити укол: покрокова інструкція

Запалення у м'язах називається міозит. Через подразник м'яз скорочується, через що знижується кровопостачання і виникає біль.

Міозит – симптоми
  • М'язи неначе "заклинило";
  • Біль в поверхневих м'язах, який виникає раптово;

Зазвичай така "застуда" проходить самостійно і не викликає занепокоєння. Проте якщо шия "хрустить", є запаморочення, блювота, оніміння кінцівок – негайно зверніться до лікаря.


Що робити під час болю в шиї

Як лікувати біль у шиї

  • Прийняти таблетку знеболювальної групи НПЗП (наприклад, диклофенак чи ібупрофен);
  • Зробити теплий компрес або нанести зігріваючий крем;
  • Намагатися плавно розтягувати м'язи. Зверніть увагу, що розтяжка не повинна викликати сильного болю, тому "без фанатизму", будь ласка;

Профілактика: як вберегтись від "протягів"

Насправді, відкрите вікно ніяк не повинно вас турбувати й стійкість до протягів потрібно просто виробити. Для загартовування організму не обов'язково стрибати босоніж у сніг, достатньо лише знизити опалення вдома до 18-20 градусів.

Поступово ця температура стане для вас нормою і незначні протяги не викликатимуть дискомфорту.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.