1. Очевидно, що під час вагітності майбутнім матусям не можна курити, передає Nashamama.

Також варто уникати людей, які палять. Це дуже важливо, адже нікотин може викликати різні відхилення у розвитку внутрішніх органів дитини. Те ж саме стосується алкоголю та наркотиків.

Читайте також: З якого віку можна вчити малюка іноземній мові: приголомшливі цифри

2. Медики рекомендують вагітним жінкам відмовитися від вживання кави та міцного чаю. Адже кофеїн потрапляє у кров і надходить до плаценти, яка не затримує кофеїн, і він потрапляє у кровоносну систему плоду. А це може спричинити проблеми у роботі нервової і серцево-судинної систем немовляти, відставання у розвитку і низької ваги.

Вагітним варто відмовитись від кави

3. Також вагітним не рекомендується спати на спині, адже нижня порожниста вена під маткою може стискатися і передавлюватися. Це може порушити приплив крові до серця від нижніх кінцівок.

4. Перевтома негативно впливає як на стан здоров’я мами, так і малюка. Не намагайтеся виконати всі домашні справи самостійно. І пам'ятайте – під час вагітності заборонено піднімати вагу, яка становить понад 5 кілограмів.

5. Жінкам, які чекають на дитину, протипоказані атракціони та усі екстремальні види спорту, адже такі розваги можуть спровокувати підвищення артеріального тиску і призвести до передчасних пологів.

Під час вагітності категорично не можна відвідувати атракціони

6. Під час вагітності краще відмовитися від перельотів на літаку – через перепади тиску.

7. Також протипоказане тривале перебування на сонці і відвідування солярію. Адже вплив ультрафіолетових променів на плід може мати негативні наслідки – активізація роботи щитовидної залози, надниркових залоз та вироблення в організмі жінки чоловічих гормонів підвищують ризик переривання вагітності та ускладнення під час виношування дитини.

Засмагати під час вагітності теж не варто

Фото: Unsplash.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.