Висновок про вплив приємних запахів на курців було зроблено фахівцями Американської психологічної асоціації. Представлені ними дані опубліковані в Journal of Abnormal Psychology.

Читайте також: Як найшвидше кинути курити

Психологи здійснили експеримент за участю 232 курців від 18 до 55 років, які не робили спроб кинути курити. Випробовуваних попросили не курити протягом 8 годин. Після цього дослідники застосували ароматерапію.

Людям пропонувалося вдихати приємні аромати – шоколаду, яблук, м'яти, лимона, ванілі. Серед цих запахів один був неприємним, а ще один асоціювався з тютюном, його курець для себе обирав сам.


Запахи допоможуть кинути курити

Після вдихання запахів добровольці повинні були підпалити свої сигарети, але при цьому не затягуватися, а тільки тримати їх в руках. Це викликає бажання закурити і курцям потрібно було оцінити це бажання за шкалою від 1 до 100.

Провівши серію циклів подібних перевірок, фахівці виявили: вдихання приємних запахів дійсно допомагає контролювати бажання курити. Вчені оцінили цей підхід як "багатообіцяючий спосіб знизити тягу до нікотину".

Тепер дослідники мають намір вирахувати, чи існують такі комбінації ароматів, які б діяли в цьому плані найбільш ефективно.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.