У п’ятницю, 5 лютого, МОЗ отримав підтвердження про постачання 12 мільйонів доз вакцин проти коронавірусної інфекції виробництва AstraZeneсa і Novavах. Постачання буде з лютого 2021 року.
Читайте також В Україні з'явиться платформа для запису на щеплення до початку масової вакцинації, – Зеленський
Ми отримали дозвіл на екстренне медичне застосування вакцин, тому надходження почнеться найближчим часом. Вакцинація буде безкоштовною і добровільною,
– заявив Максим Степанов.
Скільки ще доз вакцин отримає Україна
- Україна підписала контракт на отримання вакцин китайського виробництва Sinovac – 1,9 мільйонів доз. Контракт був підписаний в кінці минулого року і поставка очікується найближчим часом.
- Також через COVAX країна гарантовано отримає 8 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. За словами очільника МОЗ, Україна вже отримала підтвердження щодо ранього постачання вакцин.
- Крім того, очікується 117 тисяч доз вакцини компанії Pfizer. Поставка почнеться з середини лютого.
- Від 2,2 – 3,7 мільйона доз Україна отримає вакцини AstraZeneсa протягом першого і другого кварталу цього року.
Загальна кількість доз вакцин від коронавірусу, підтвердження на отримання яких вже отримала Україна, становить 22 мільйони.
Готовність України до масової вакцинації
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, до 14 лютого Україна повинна надати COVAX інформацію про додаткову потребу та готовність прийняти додаткові м-РНК вакцини.
Так, на сьогодні для вакцинації вже підготовлено 500 мобільних бригад та 4 250 пунктів щеплення. Їх спроможність — 5 млн щеплень в місяць. Однак перед цим слід підготувати фахівців, які будуть проводити вакцинацію.
Коли ми говоримо про потужності — то це квітень- травень, за умови, що буде достатня кількість вакцин уже поставлена на територію України,
– повідомив Ляшко.
Етапи вакцинації в Україні
На першому етапі (307 тисяч людей) будуть вакцинувати працівників мобільних бригад, медиків, які борються з коронавірусом, працівників лабораторій, "екстренки" (включаючи водіїв), мешканців інтернатів, військовослужбовців тощо.
На другому, третьому і четвертому етапі вакцинуватимуть людей у групі ризику за професійною ознакою, станом здоров’я або віком (люди старші 60 років, а також ті, хто мають супутні захворювання).
Вже на п’ятому етапі передбачена вакцинація людей не з груп ризику.
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу