Дослідження провели фахівці Колумбійського університету і Копенгагенського дослідницького центру психічного здоров'я. Це перша велика ґрунтовна праця, яка що пояснила взаємозв'язок між хворобою Лайма та психіатричними проблемами.

До теми Холестерин і Альцгеймера: ймовірний спосіб зменшити прояви невиліковної хвороби

Час перестати думати, що хвороба Лайма – це просте захворювання, яке викликає тільки висип. Крім ризику серйозних серцевих, ревматологічних та неврологічних проблем, хвороба Лайма може викликати серйозні проблеми з психічним здоров'ям,
– йдеться в науковій статі.

Примітно, що пацієнти, у яких в анамнезі були психічні розлади або суїцидальні нахили до постановки діагнозу хвороби Лайма, не враховували в аналізі.

Ризик психічних розладів зростав серед пацієнтів з хворобою Лайма

Дослідження показало, що у пацієнтів з хворобою Лайма, крім більш високого ризику психічних розладів і спроб суїциду, також на 42% вище рівень афективних розладів.

Йдеться про депресію і біполярні розлади, і на 75% вище рівень смертності від самогубства, ніж у тих, у кого немає діагнозу.

Крім того, наявність більше одного епізоду хвороби Лайма мала кореляцію з вищим рівнем психічних розладів, афективних розладів і спроб суїциду.

Головне про хворобу Лайма

Лише в США щороку майже у півмільйона людей діагностують хворобу Лайма, викликану бактеріями, які переносяться кліщами і передаються людям через їх укуси.

Психічні розлади не обов'язковий наслідок хвороби Лайма

Доктор Майкл Бенрос, один з авторів роботи, підкреслює, що у більшості людей після бореліозу Лайма не виникають серйозних проблем з психічним здоров'ям.

Протягом періоду дослідження тільки 7% з майже 13 000 людей з лікарняним діагнозом хвороби Лайма звертались з симптомами, які згодом класифікували, як психічні розлади.

Але результати дослідження показують тенденцію щодо випадків хвороби Лайма, яку не слід ігнорувати.