Вчені підкреслили, що це не хімієтерапія, а тому жодних побічних ефектів для організму немає, натомість ракову клітину вдається знищити. Молекулярні ножиці Cas9 відрізають ДНК ракових клітин, нейтралізуючи її і остаточно запобігаючи реплікацію ракових клітин, повідомляє EurekAlert.

Читайте також Як не захворіти на рак: поради провідного онколога

Це перше дослідження, яке доводить, що систему генного редагування CRISPR можна успішно використовувати для лікування раку на моделі тварин,
– заявив професор Дан Пеєр, глава лабораторії точної наномедицини в Університеті Тель-Авіва.

Чи можна вважати ефективною нову систему лікування

Для того, щоб вивчити ефективність застосування цієї технології для лікування раку, професор Пеєр і його команда обрали два види раку: гліобластом і метастатичний рак яєчників.

  • Гліобластома – є найбільш агресивним типом раку мозку, очікувана тривалість життя при якому становить 15 місяців після діагностики, а виживаність протягом п'яти років – всього лише 3%.
  • Рак яєчників – часта причина смерті серед жінок і вид раку жіночої репродуктивної системи, який найчастіше закінчується летально.

Результати і перспектива методу

Всього одна процедура терапії ліпідними наночастинками і CRISPR подвоює середню тривалість життя у мишей з гліобластомою, збільшуючи шанси на виживання до 30%. Лікування метастатичного раку яєчників підвищило виживаність гризунів до 80%.

Нова технологія доставлення ліпідних наночастинок для генного редагування ракових клітин відкриває можливість лікування різних видів раку, а також рідкісних генетичних і хронічних вірусних захворювань.