Вакцини є – запевняють у МОЗ. Понад 300 тисяч доз із 500-т обіцяних вже в Україні. Очікують чотири штами вірусу. Першочергово будуть щеплювати "групу ризику".

Читайте також: Висока температура в дитини: коли варто викликати "швидку"

"В зоні ризику – діти до 5 років, люди старші 65 років і з хронічними захворюваннями, незалежно від віку. Найбільшою групою ризику є вагітні", – зазначив лікар-імунолог Федір Лапій.


Хто потребує вакцинацію в першу чергу

Грип – що це?
Це – гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Захворіти на грип може будь-хто і у будь-якому віці

Торік на респіраторні вірусні інфекції та грип захворіло понад 5 мільйонів українців. Через зумовлені грипом ускладнення померло більше 60 людей.


Симптоми грипу

Проте тих, хто за вакцинацію досі – меншість. І даремно, - кажуть медики. Вакцинація залишається єдиним дієвим засобом профілактики. Завдяки їй смертність знижується на 80%, а ймовірність ускладнень – на 60%


Корисні звички для профілактики грипу

Відрізнити грип із застудою, кажуть медики, легко. Перший розвивається надто стрімко, про що неодноразово писала колишня очільниця МОЗ.

Симптоми грипу розвиваються різко, майже миттєво, з температурою до 40 градусів, болем в очах, ломотою у м’язах чи ознобом. Потрібно одразу звернутись до лікаря та не займатись самолікуванням,
– зазначала Уляна Супрун.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.