Вакцини є – запевняють у МОЗ. Понад 300 тисяч доз із 500-т обіцяних вже в Україні. Очікують чотири штами вірусу. Першочергово будуть щеплювати "групу ризику".
Читайте також: Висока температура в дитини: коли варто викликати "швидку"
"В зоні ризику – діти до 5 років, люди старші 65 років і з хронічними захворюваннями, незалежно від віку. Найбільшою групою ризику є вагітні", – зазначив лікар-імунолог Федір Лапій.
Хто потребує вакцинацію в першу чергу
Торік на респіраторні вірусні інфекції та грип захворіло понад 5 мільйонів українців. Через зумовлені грипом ускладнення померло більше 60 людей.
Симптоми грипу
Проте тих, хто за вакцинацію досі – меншість. І даремно, - кажуть медики. Вакцинація залишається єдиним дієвим засобом профілактики. Завдяки їй смертність знижується на 80%, а ймовірність ускладнень – на 60%
Корисні звички для профілактики грипу
Відрізнити грип із застудою, кажуть медики, легко. Перший розвивається надто стрімко, про що неодноразово писала колишня очільниця МОЗ.
Симптоми грипу розвиваються різко, майже миттєво, з температурою до 40 градусів, болем в очах, ломотою у м’язах чи ознобом. Потрібно одразу звернутись до лікаря та не займатись самолікуванням,
– зазначала Уляна Супрун.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.