При цьому сучасні літні жителі почуваються набагато краще і є активнішими, ніж будь-коли досі. Завдяки належним вправам та правильній дієті люди можуть працювати більше, ніж раніше. Сучасна медицина намагається не відставати від цієї тенденції.
"Хороший медичний догляд допомагає людям бути значно здоровішими і активнішими, проте потрібно допомогти їм в екстрених випадках - в цьому ми покладаємося на технології", -запевняє сімейний лікар Хамас Газаріан-Зінгерді.
Щоб перевірити серце не обов’язково відвідувати лікаря
Новою течією є телемедицина. Аби перевірити серце вже не обов’язково відвідувати лікаря. Мобільний ЕКГ-пояс вимірює поточні дані. Негайний комп’ютерний аналіз визначить, чи варто пацієнтові завітати до лікаря.
Ось як ця система працює: пацієнт вмикає кнопку вимірювання і тримає телефонну трубку біля приладу для передачі даних. Виміри у вигляді акустичних сигналів надходять до медичного центру.
Дослідники з Fraunhofer Institute хочуть вдосконалити можливості телемедицини. Ця, на перший погляд звичайнісінька майка, приховує більше електроніки, ніж нам здається. Це - сенсорна футболка, яка містить сухі електроди для визначення серцебиття. Існує також прилад для вимірювання пульсу з радіосигналом. Всі дані надсилаються до портативного комп’ютера. Якщо показники - за межами норми, комп’ютер повідомляє про це терапевта.
"Наше завдання - інтегрувати усю інформацію записану на мобільні пристрої і передати її до лікарень чи інших медичних закладів", - каже науковець Вольфганг Дайтерс.
Чи не шкодить здоров'ю?
Передача фізичних даних до кишенькового комп’ютера відбувається завдяки радіосигналам. Але чи не шкодить це здоров’ю пацієнтів?
"Я хотів би мати таку собі радіобульбашку навколо тіла, як на ось цій моделі, і хотів би, щоб затрати енергії були мінімальними. Це означає, що батарейки слугуватимуть протягом тривалого часу, тіло ж буде якомога менше піддаватися впливу радіації. Радіохвилі випромінюють лише соту частину енергії порівняно з тією, що її випромінює звичайний стільниковий телефон. Це цілком відповідає медичним нормам", - запевняє науковець Рене Дюнклер
Це абсолютно реально ідея, яку вже планують втілити у життя, - використовувати сенсорну сорочку у спорті. Аби оптимізувати витривалість - дихання, тиск та серцебиття вимірюють протягом тренування. Лікарі зможуть організувати навантаження відповідно до індивідуальних здібностей пацієнта.
Постійний зв'язок з лікарем
Люди з серцевими проблемами також будуть у виграші. Адже новий метод передачі даних дозволяє оперативно інформувати лікарів про стан хворих.
"Наша ідея - доступна технологічна новинка, яка при потребі є абсолютно надійною, а решта часу - абсолютно непомітною", - впевнений керівник Fraunhofer Institute Гайнц Герхойзер.
Сенсорний одяг міг би стати для пацієнтів свого роду хай-тек-ангелом-охоронцем у їхньому повсякденному житті. Але виникає одне запитання: хто готовий фінансувати витрати на таке обладнання?
Гонитва людства за подовженням років означає, що літні люди матимуть щоразу більші вимоги до якості свого життя. Адже бути активним - це бути вільним. А бути вільним - це мати змогу брати активну участь у житті суспільства стільки, скільки зможемо чи захочемо.