Ефективність третьої дози
В компанії зазначили, що бачили обнадійливі дані в підсилювальному дослідженні третьої дози вакцини. Попередні дані демонструють, що бустерна доза, введена через 6 місяців після другої дози, має стабільний профіль засвоєння.
Також на тему: Держава виплатить компенсацію, – Радуцький про українця, який загинув після вакцинації Pfizer
Також додали, що при третій дозі вакцини спостерігаються високі титри нейтралізації, в тому числі Beta-штаму коронавірусу, їх в 5 – 10 разів більше, ніж після двох основних доз.
Компанії розраховують опублікувати більш точні дані найближчим часом, а також подати їх до FDA, EMA та інших контролюючих органів протягом найближчих тижнів.
Нова вакцина
Також повідомляється, що, попри високу ефективність третьої дози, компанії розробляють оновлену версію вакцини Pfizer-BioNTech COVID-19, націлену на повний спайковий білок варіанту Delta.
Перша партія мРНК для випробування вже виготовлена на заводі BioNTech в Майнці (Німеччина). Компанії передбачають, що клінічні дослідження розпочнуться у серпні за умови схвалення регуляторних органів.
Що відомо про вакцину від Pfizer та BioNTech
Джерело: BioNTech
- Ефективність препарату проти легкої форми коронавірусу становить 91,3%. Проти важкої – 100%. Також важливо, що вона ефективна проти "південноафриканського" штаму.
- Діюча речовина препарату – мРНК. Це молекула, яка вчить клітини виробляти коронавірусні білки, які необхідні для формування імунітету.
- Всього Україна має отримати 10 мільйонів доз цієї вакцини.
- Зараз вона вважається найефективнішою та найбезпечнішою.
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу