Дослідження "ЕпіВакКорони" подвійне сліпе рандомізоване, це означає, що ні учасники, ні медперсонал не знають, що саме вводять: препарат або плацебо. Розкриття інформації планується тільки після закінчення клінічних випробувань – 180 днів.
Також на тему: Більш ніж половина українців не хочуть вакцинуватися проти COVID-19 навіть безкоштовно
Автори відкритого листа повідомили, що підписали угоду про участь в тестуванні "ЕпіВакКорони" до того, як в країні почалася масова вакцинація. І зараз добровольці з групи плацебо не мають можливості отримати вакцину найближчим часом.
Затримка вакцинації
Для захисту від коронавірусу учасники змушені робити вакцину після виходу з дослідження, при цьому виникає висока ймовірність зробити діючу вакцину поверх іншої вакцини. Неконтрольована ревакцинація без належного нагляду лікарів особливо небезпечна для громадян похилого віку, – пишуть автори листа.
Ефективність "ЕпіВакКорони"
Добровольці також повідомили, що лабораторне тестування на антитіла, яке вони проводять самостійно і своїм коштом, показує результати нижче референсного значення. Розробник вакцини науковий центр "Вектор" стверджує, що визначення титру антитіл можливо тільки за допомогою спеціальної тест-системи, але не повідомляє, якої саме.
Замовити такий тест самостійно в лабораторії не можна. У такій ситуації виникають сумніви в ефективності вакцини у багатьох учасників дослідження й у тих, хто вже встиг отримати вакцину в рамках громадянської вакцинації.
33% від числа документально підтвердили свою участь в дослідженні здали такі тести, і у всіх отримані негативні аналізи на антитіла (проти коронавірусу). Учасники клінічних випробувань наполягають на достроковому розкритті даних про отримання вакцини або плацебо до закінчення 180-денного терміну, наприклад, через 42 дні після щеплення.