За словами лікаря-дієтолога Ольги Фоміної, найефективнішим способом позбутись зайвих кілограмів – це здорове харчування та активний спосіб життя. Ці прості правила допоможуть не тільки стати стрункішим, але і покращити своє здоров’я.

Лікар також склала рейтинг найнебезпечніших дієт.

Білкова чи безвуглеводна

Одна із найпопулярніших дієт. Основний її принцип – вживати їжу лише з високим вмістом білка, при цьому уникати вуглеводів та жирів.

Лікар вважає, що такий спосіб харчування негативно відобразиться на здоров'ї. Адже через нестачу вуглеводів, тобто енергії, людина відчуватиме себе дуже втомленою та роздратованою.

До того ж, через дефіцит вуглеводів тіло братиме енергію не лише з підшкірного жиру, але і з м'язів. Як результат – в'яле тіло. Достатня кількість цих елементів також потрібна для нормальної роботи серця і мозку.

Окрім цього, надлишок білків в організмі сильно перевантажує нирки та печінку.

Монодієта

Під час такої дієти потрібно їсти лише один продукт (гречка, кефір, яблука, соки) протягом 1-2 тижнів.

Не варто плутати таку дієту з розвантажувальним днем, коли людина лише протягом 24 годин їсть лише один продукт.

Читайте також: 4 небезпечні продукти, які краще виключити зі свого раціону

Основною загрозою цієї дієти є сповільнення обміну речовин, за рахунок якого людина і худне. Також, через дефіцит корисних елементів, які є в інших продуктах, організм знову ж таки братиме енергію з м'язової тканини. До того ж, під час такої дієти легко можна отримати проблеми зі шлунковою системою.

Менше калорій

У цьому випадку людина, яка прагне схуднути, просто починає їсти менше, аніж зазвичай. Здавалося б, усе логічно, однак дієтолог переконує, що і в цьому випадку не все так просто.

Зменшення калорій приводить до сповільнення метаболізму, адже організм має підлаштувати свою роботу під меншу кількість енергії. Для того, аби тіло почало помітно змінюватись, потрібно щоразу більше врізати кількість калорій. Однак організм все ж знайде спосіб підлаштуватись під ту кількість енергії, яка приходить з їжею. Тому в результаті людина просто шалено виснажить організм.

Окрім проблем зі здоров'ям, при такій дієті також страждає і психіка. Через постійне недоїдання людина стає тривожною, роздратованою та відчуває постійну втому.

Лікар також додала, що завдяки таким дієтам дійсно можна схуднути, однак не за рахунок жиру, а води та м'язової тканини.

До того ж, після таких радикальних дієт зайві кілограми повертаються назад і можуть прихопити із собою ще декілька додаткових. Адже після недоїдання та одноманітного харчування, у людей прокидається звірський апетит.