Зокрема, у МОЗ розробили інфографіку з відповідними рекомендаціями РНБО щодо протидії коронавірусу Дельта.

Також на тему: Які хвороби передаються через брудні руки

Як протидіятимуть поширенню штаму Дельта

Головними рекомендаціями залишаються обов’язкові ПЛР-тести для в'їзду з Індії, Португалії, Великої Британії та РФ, зроблені не пізніше, ніж за 48 годин.

Також обов’язковим є ПЛР-тест на пунктах пропуску з окупованих територій Донецької, Луганської області та Криму. Також у відомстві наголосили на важливості вакцинації та дотримання профілактичних заходів коронавірусу.

Для державних установ рекомендують посилення якісного відстеження контактів з інфікованими особами, посилення лабораторної складової для виявлення нового штаму Дельта, вдосконалення протоколів лікування інфекції та вакцинації медичних працівників.


Протидія штаму Дельта / Інфографіка МОЗ

Що відомо про штам Дельта

Джерело: The Lancet

  • Наразі його зафіксували у 92 країнах світу.
  • Штам Дельта віднесений до переліку таких, що викликають "особливе занепокоєння". Він є набагато заразнішим за інші штами.
  • Лікарі стверджують, що уражені штамом Дельта вдвічі частіше потрапляють до стаціонару, ніж інфіковані штамом Альфа (британським).
  • Основна небезпека нового різновиду коронавірусу в тому, що він поширюється, в основному, на молодь від 12 до 20 років.
  • У Великій Британії інфікування цим варіантом становить 96% серед нових випадків зараження коронавірусом.
  • Цей штам зафіксували в Україні 23 червня. Дельту виявили у двох осіб – це жінка 66 років і дитина 16 років, які нещодавно повернулися з Росії.