Лікарі Мічиганського університету і жіночої лікарні Бостона в США об'єднали дані репрезентативних опитувань людей, які страждають на діабет.

До теми Коли і яку їжу приймати для відмінної роботи серця

Вони оцінили лікування, яке отримували учасники дослідження, зокрема чи приймають вони ліки для зниження рівня цукру в крові, артеріального тиску і холестерину. А також чи отримали вони поради з приводу дієти, фізичних вправ і ваги.

Чому це важливо

Цукровий діабет збільшує ризик інвалідності і потенційно смертельних ускладнень, зокрема серцевий напад, інсульт, сліпоту, пошкодження нирок і нервів.

Люди можуть уникнути подібних ускладнень за допомогою комплексного лікування діабету. Лікарі повинні зробити так, щоб люди в усьому світі могли мати доступ до терапії,
– зазначив провідний автор дослідження Девід Флуд.

Водночас можливості організацій охорони здоров'я в країнах з низьким і середнім рівнем доходів з діагностики стану і проведення лікування часто обмежені. Це призводить до безлічі смертей, яких можна уникнути.

Ліки від діабету дешеві і, як доведено, знижують не тільки ризик ускладнень діабету, а й довгострокові витрати на лікування.