Вчені з Австралійського Університету Монаша розробили експериментальний препарат від діабету, який діє на рецептор gp130, що виконує важливу роль у метаболізмі. Він нормалізує рівень глюкози, зміцнює кістки й знижує долю жиру в організмі.

Читайте також: Назвали нові фактори, які викликають цукровий діабет

Відомо, що при діабеті другого типу, клітини втрачають здатність поглинати глюкозу у відповідь на виділення інсуліну. Як наслідок, рівень цукру в крові росте, що приносить шкоду тканинам та органам.

Є препарати, які знижують рівень глюкози в крові, але у них є побічні дії. Новий препарат австралійських вчених здатен спалювати жир без наслідків для організму.

В основі препарату – комбінація двох сигнальних білків, що пов'язані з рецептором gp130. Гібридний штучний білок отримав назву IC7Fc.


Препарат не має негативних впливів на організм

Введення цього білку тваринам, які мали ожиріння, знизило концентрацію рівня цукру в крові, апетит і вагу.

Окрім того, в піддослідних тварин збільшилася кісткова маса і знизилось накопичення жиру в печінці.

За словами вчених, втрата ваги досягалася внаслідок зниження долі жиру. Жоден з досі відомих препаратів проти діабету, не давав такого позитивного ефекту на перебіг захворювання та на обмін речовин.

Особливо ефективним, як припускають вчені, препарат буде для літніх людей.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.